Glenmorangie the Lasanta 12YO Sherry Cask Finish + GB 0,7l (43%)
49,90

Glenmorangie the Lasanta 12YO Sherry Cask Finish + GB 0,7l (43%)

Glenmorangie the Lasanta 12YO Sherry Cask Finish VÔŇA a CHUŤ v SKRATKE Whisky má jedinečnú arómu hrozienok v čokoláde, vosku z medového plastu s nádychom karamelu. Rozpoznateľné sú tiež citrusové esencie, karamel, jemný créme brulée a rumová zmrzlina. Glenmorangie je sladová whisky s najkompletnejším efektom, ktorý ponúka komplexný zážitok všetkým zmyslom v každom svojom dúšku. "Lasanta" je keltský výraz, ktorý vyjadruje priateľstvo a vášeň.

West Cork Sherry Cask Finish 12Y Single Malt Irish Whiskey 0,7l (43%)
29,99

West Cork Sherry Cask Finish 12Y Single Malt Irish Whiskey 0,7l (43%)

Liehovar West Cork Distillers (WCD) založený v roku 2003 je unikátny v tom, že všetky zariadenia na karamelizáciu, fermentáciu a destiláciu boli ručne vyrobené priamo na mieste tímom WCD. Spoločnosť WCD má niekoľko pozoruhodných spôsobov práce, ktoré prispievajú k výrobe liehovín s najvyššou kvalitou. West Cork Sherry Cask Finish zreje 12 rokov v sudoch po bourbone (bourbon zrel v danom sude iba raz). Posledných 110 dní whiskey zreje v sudoch po sherry (Pedro Ximinez). Whiskey zreje v bourbon sudoch kratšiu dobu, ako je to bežné pre ostatné liehovary. Farba je mahagónová a vôňa je po slade,…

Dalmore Regalis First Fill Amoroso Sherry Cask + GB 1l (40%)
69,90

Dalmore Regalis First Fill Amoroso Sherry Cask + GB 1l (40%)

Whisky Dalmore Regalis First Fill má nádhernú zlatistú farbu. Je fľašovaná do elegantných fliaš so strieborným symbolom jelenej hlavy a parožia, ako je už zvykom u tohto výrobcu. Vo vôni whisky možno cítiť ovocný kompót, vanilkový slad, karamel a tóny pomaranča. V chuti cítiť červené ovocie, mandľové plátky, škoricu a stopy čiernej ríbezle. Záver whisky je dlhý, cítiť v ňom karamelovú latte kávu.

Grant´s Sherry Cask Reserve Whisky 0,7l (40%)
11,50

Grant´s Sherry Cask Reserve Whisky 0,7l (40%)

Čerešňová, dubová a dymová. Grants Sherry Cask reserve je miešaná z najlepších škótskych whisky dozrievajúcich v sudoch, ktoré boli používané v Oloroso sherry. Použitie iba náplne z prvej polovice suda po sherry dovážanej zo Španielska zabezpečí, že chuť si udrží všetky známky čerstvého čerešňového dreva. Vôňa duba a zemitých čerešňových „známok“. Má stredne suchú chuť s veľmi živým zakončením, ktoré je oboje, rašelinové a dymové, s náznakom čerstvo nasekanej trávy.Svojrázna whisky s netypickou teplou, bohatou a ovocnou chuťou.

Tullibardine 500 Sherry Finish 0,7l (43%)
38,90

Tullibardine 500 Sherry Finish 0,7l (43%)

História Tullibardine siaha až do 15. storočia, čo ho radí medzi jedného z najstarších výrobcov whisky v Škótsku. Liehovar vyrába špičkovú whisky tradičnou remeselnou metódou. Bohatá sladová whisky z liehovaru Tullibardine, zrela 12 mesiacov pred svojím uvedením na trh v roku 2013 v najkvalitnejších 500-litrových sudoch po sherry. CHUŤ V SKRATKE V chuti dominuje ovocie, škorica, med a korenie. V závere cítiť mleté mandle. Výsledok je obdivuhodný.

Glenmorangie Dornoch Limited Edition + GB 0,7l (43%)
74,90

Glenmorangie Dornoch Limited Edition + GB 0,7l (43%)

Glenmorangie Dornoch Limited Edition VÔŇA a CHUŤ v SKRATKE Príjemná vôňa whisky z liehovaru Glenmorangie vedie ku komplexnej chuti. Cítiť v nej rašelinový dym, jablko, orechy a sladkosť, ktoré spolu dobre hrajú. Povrch je charakterizovaný kvetmi, vanilkou a citrusovými plodmi. Whisky Glenmorangie Dornoch získala bronzovú medailu na súťaži World Whisky Awards.

Glenmorangie 18YO EXTREMELY RARE + GB 0,7l (43%)
89,90

Glenmorangie 18YO EXTREMELY RARE + GB 0,7l (43%)

Glenmorangie 18YO EXTREMELY RARE VÔŇA Krémovo-medová, po gréckom jogurte, grapefruitová s exotickým korením a bobuľovým kompótom.  CHUŤ v SKRATKE Hebká, jemná a plná chuť s plnou a hladkou orechovou a karamelovou arómou, ktorá je doplnená o vanilkové tóny. ZÁVER Dlhý, intenzívny a korenistý záver. V Škótsku patrí Glenmorangie medzi číslo jedna.

Teeling Small Batch Stout Cask Finish + GB 0,7L (46%)
39,99

Teeling Small Batch Stout Cask Finish + GB 0,7L (46%)

Srdcom línie Teeling je ich Small Batch írska whiskey. Pred niekoľkými rokmi sa Galway Bay Brewery dohodli so Small Batch na požičaní sudov, ktoré využívali pre zrenie whiskey, aby v nich dozrievala ich 200 Fathoms Imperial Stout. Prvú várku sudov, ktoré sa vrátili použil Teeling na starenie svojej whiskey. FARBA Zlatý mahagón. VÔŇA Čerstvo pokosená tráva, jablkový koláč, černice a jemné tóny zázvoru. CHUŤ V SKRATKE Vo whiskey je zachytená pozoruhodne hlboká chuť tmavej čokolády a kávy, ktorá je doplnená tónmi vanilky a korenia.

Caol Ila 12YO 0,7l (43%)
39,50

Caol Ila 12YO 0,7l (43%)

12 ročná whiskey od Caol Ila bola vytvorená v roku 2002 a prináša ľahkú sviežosť s výrazným Caol Ila zadymením. Aróma je šteklivo bylinková s tónmi mäty priepornej, vlhkej trávy a citrónovej kôry. Dobré telo, olejnaté s elegantným zadymením. Záver je príjemne dlhý, korenistý a hrejivý. Vyberaná whiskey na vyberané chvíle.